دوستی با جنس مخالف و نامحرم در هر حالتی حرام و گناه است
ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٩ 

این که عده ای از دختران و پسران ادعا می کنند دوستی ما سالم است و اشکالی ندارد بدانند واژه سالم که به این نوع دوستی ها اضافه شده است تغییری در ماهیت آن نداده است.از نظر اسلام و همه علمای اسلام هر نوع دوستی با نامحرم از هر طریق و به هر وسیله اعم از چت یا تلفن یا پیامک و یا وسایل دیگر حرام است و در نتیجه گناه محسوب می شود.بنابراین با گفتن این که دوستی ما سالم است خودشان را گول نزنند.خدا دوستی با نامحرم در هر حدش را حرام و گناه می داند.

همچنین زدن صحبت های همراه با ادا و اطفار و ناز و عشوه و همچنین هر نوع شوخی با جنس مخالف و نامحرم گناه است و باز این نظر دین خداست و تمام علمای اسلام در مورد آن اتفاق نظر دارند.

همچنین هر نوع صحبت غیر ضروری با جنس مخالف و نامحرم معمولا مقدمه گناه محسوب می شود و باید از مقدمات گناه پرهیز و دوری کنیم.

اگه خوب بخواهیم در مورد فلسفه این احکام دقت کنیم می بینیم که دین مبین اسلام چقدر دین کاملی است.امروزه یکی از عواملی که باعث بالارفتن سن ازدواج شده است گسترش و شیوع دوستی ها و صحبت های غیر ضروری با نامحرم است.چرا که اشخاص به قول خود این گونه نیازهای عاطفی و نعوذبالله جنسی خود را برطرف می کنند و اینگونه ازدواج خود را به تاخیر می اندازند.

مثلا دختری که اهل این گونه دوستی ها هست با رد خواستگاران و به بهانه ادامه تحصیل از امر خدا یعنی ازدواج سر باز می زند و یا پسری که اهل دوستی با نامحرم است با رد درخواست خانواده اش مبنی بر ازدواج از این کار خودداری می کند.

نتیجه چه می شود؟بالارفتن سن ازدواج و نتیجه این چه می شود؟ افسردگی.

انسان وقتی سنش بالا و بالاتر بره اون موقع هست که حس میکنه واقعا نیاز داره به بقای نسل اصلا این نیاز رو حس میکنه این نیاز با دوستی با جنس مخالف فراهم نمیشه این گپز و جای خالی در وجودش اونو حتما افسرده خواهد کرد بلا شک.

جدای از اون ما که خالق نیازهامون نیست پس ما حقی نداریم که راه ارضای نیازهامونو خودمون تعیین کنیم.خداوند نیاز عاطفی و جنسی را در ما خلق کرده و اون خودش گفته تنها و تنها راه ارضای آن فقط ازدواج است.حالا اگه سرخود عمل کنیم مطمئنا نیازهامون به شکل واقعی ارضا نمیشه.بله فکر میکنیم از راه دوستی هم ارضا شده اما عین اون تشنه ای که تو کویر خودشو پرت میکنه تو اون چاله ای که فکر میکنه پره آبه در حالی که سرابه.

نکنه اعمال ما سراب بشه.یه لحظه بیشتر فکر کنیم.معصوم علیه اسلام فرمود که بزرگترین عبادت تفکر است.کاش کمی فکر کنیم.